הגנת רכוש

כל חיינו אנו עובדים קשה וחלק גדול מהכנסתנו מושקע ברכוש שעמלנו להשיג. מעבר לפן הכלכלי, אובדן רכוש כרוך גם בעוגמת נפש רבה כיוון שיש רכוש שאנו קשורים אליו רגשית.
אנו יכולים לאבד את רכושנו בשל נסיבות שונות – כתוצאה מפריצות לבית, כתוצאה באסונות טבע כמו שריפה או שיטפון. ביטוח הרכוש הופך להכרחי במיוחד לאור העובדה שבמקומות רבים בארץ פריצות לבתים וגניבת רכוש הם עניין שבשגרה. בשורה התחתונה, אנו עומדים מול מצב בו רכוש יקר ערך ניזוק או נלקח, אנו צריכים להשקיע כספים כדי לרכוש אותו מחדש.
על מנת לחסוך את עוגמת הנפש הכלכלית, בנוסף לעוגמת הנפש שבאה בעקבות אובדן הרכוש, הגנו על עצמכם באמצעות תכנית הביטוח לרכושכם, כך תוכלו לשמור על הנכסים שעמלתם להשיג ולא תקלעו לקשיים כלכליים.

376543-PBFZFW-355.jpg

ביטוח רכב

ביטוחי הרכב הם ללא ספק הביטוח “הכוכבים” של ביטוחי הרכוש והביטוח הנרכש ביותר, ביטוח רכב נועד להגן על הרכוש ועל הנוהגים בו, קיימים כיום מסלולים רבים בעת רכישת ביטוח רכב, ניתן לפצל את הביטוח בין ביטוח חובה – שנועד להגן על בני האדם ( הנמצאים ברכב או מחוצה לו ), לבין ביטוח מקיף או צד ג’ שנועדו להגן על הרכוש.

רכישת ביטוח רכב הפכה לפשוטה ומהווה בעיקר עניין של מחיר, אך כאן המקום לציין שקיימים הבדלים משמעותיים בין החברות השונות, הבדלים מהותיים בעלות במיוחד במקרים מורכבים כגון : נהג צעיר או חדש, רכבים יקרים, רכבים ביבוא אישי ועוד. לכן רגע לפני שסוגרים על ההצעה הזולה ביותר חשוב לבדוק מולנו ולקבל את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם במחיר הטוב ביותר.

life.jpg
2292.jpg

ביטוח דירה

לרוב מדובר בנכס היקר ביותר שיהיה למרבית האנשים, ביטוח דירה מבטיח פיצוי במקרה של נזק למבנה או לרכוש, מחיר הביטוח נקבע על סמך פרמטרים רבים : סוג הדירה, האם מדובר בדירה חדשה או דירה ישנה, מה גובה הרכוש המבוטח, סוג ההגנה שקיים בדירה ( אזעקה, סורגים), האם רוכשים כיסוי למקרה רעידת אדמה ( לא לשכוח שמדינת ישראל נמצאת באזור שחווה רעידות אדמה אחת למספר שנים, לשמחתנו רובן קלות) ועוד.

בעת רכישת הדירה חשוב לשים לב למספר פרמטרים :

 1. האם הדירה (נכס) מבוטח כחלק מתהליך לקיחת המשכנתא – במידה וכן, חשוב לדאוג לבטל ביטוח זה בעת רכישת ביטוח מקיף באופן פרטי וכך לחסוך בתשלום המשכנתא.
 2. ביצוע סקר רכוש – גובה הביטוח לרכוש נקבע בהתאם לביצוע סקר מוצרים שקיימים, רכישת סכום ביטוח נמוך משווי הרכוש יצור מצב של תת ביטוח, ובמקרה תביעה ישולם חלק יחסי בהתאם למה שבוטח ביחס לציוד שקיים בפועל.
 3. שירותים נלווים – חלק מביטוח הדירה כולל טיפול בבעיות שנוצרות בדירה, במיוחד בעיות בתחום הצנרת, חשוב לרכוש פוליסה שמבטיחה שירות זמין באיכות גבוה. 
 4. גובה הכיסוי בצד ג’ – לא רבים האנשים שיודעים שחלק מביטוח דירה כולל גם פיצוי במקרה של נזק שייגרם לצד ג’, למשל אורח שהגיע אליכם ונפגע, או שריפה שפורצת בביתכם וגורמת גם נזק לשכנים, אבל עוד פחות אנשים יודעים שגם נזק שתגרמו ברשלנות מחוץ לביתכם כלול בביטוח צד ג’, לכן גובה הביטוח בסעיף זה קריטי, רבים האנשים שלא מייחסים חשיבות לסעיף זה אבל הוא עשוי להיות אחד החשובים בפוליסה.
 5. כיסויים נוספים – בעת רכישת ביטוח דירה יש לשים לב לכיסויים נוספים, ביטוח למקרה שיש חיית מחמד ( בעיקר כלב ) כדי שיכלול גם כיסוי למקרה נשיכה או נזק, ביטוח לאופניים או ציוד שלא נשמר בבית ועוד.

בקיצור, כמו שהבנתם ביטוח זה לא משחק ילדים, רכישת “אינסטנט” ביטוח תתגלה בחסרונותיה או בחוסר ההתאמה שלה רק בעת תביעה, אבל אז כבר מאוחר מדי… 

ביטוחים עסקיים

כחלק מניהול עסק אנחנו גם חשופים למגוון  סיכונים שעשויים לגרום לנזק בלתי הפיך לעסק, עריכת פוליסה ביטוח מאפשרת ניהול סיכונים מחושב, ומאפשרת לכם להקדיש את הזמן בניהול העסק ורווחיותו ומסירה מכם את הדאגה למקרה ש….​​

ביטוח עסקי דורש מיומנות רבה בהתאמת סוג הכיסוי לאופי העסק שלכם, בעלי עסקים עשויים להיות חשופים לתביעות ענק בגין גרימת נזק ללקוחות. לכן בנייה מקצועית של הפוליסה היא בגדר חובה.

 • להלן מקצת הביטוחים שקשורים לתחום העסקי :
 • ביטוח רכוש – מקרה פרצה, נזקי אש, נזקי טבע, צד ג’ וגרימת נזק לרכוש של אחרים.
 • ביטוח חבויות – חשיפה לתביעה מצד אנשים הקשורים לפעילותו העסקית ( לקוחות, עובדים וכו’).
 • ביטוח ציוד מחשבים ושחזור מידע – הפעילו העסקית כיום מבוססת ברובה על פעילות מחשבים, נזק לציוד או למאגרי המידע עשויים לגרום לנזק רב ולהשבתת פעילות החברה.
 • ביטוח כספי – הגנה למקרים של שוד בעסק או בעת העברת כספים.
 • ביטוח סחורה – ביטוח למקרה של נזק לסחורות בעת מעבר.
 • ביטוח חבות – הגנה למקרה של נזק שייגרם לעובד בעת עבודתו.

​כפי שעולה מהכתוב מובן עד כמה ביטוח עסקי הוא דרמטי עבור בעל העסק, התאמת הביטוח היא קריטית ודורשת מיומנות מרבית, בשביל זה אתם צריכים בעל מקצוע שמלווה אתכם בעת רכישת הביטוח, אבל לא פחות חשוב מי יעמוד לצידכם בעת התביעה.

ביטוח עסק

כחלק מתוכניות החיסכון הפנסיוני קיים ביטוח להבטחת ההכנסה הכנסה החודשית שלכם, ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח פיצוי חודשי במקרה בו תיפגעו ולא תוכלו לעבוד כתוצאה ממחלה או תאונה, קיימים סוגים רבים של פיצוי מסוג זה, החשיבות היא בהתאמת המוצר לסוג העיסוק, רמת הסיכון בעבודה, גובה ההשתכרות ועוד.
תכנון נכון יאפשר המשך קבלת שכר חודשי גם במקרים של פגיעה ואי יכולת השתכרות, חשוב לציין כי במוצר זה קיים גם סעיף שחרור שמשמעותו שחברת הביטוח תמשיך להפקיד את הכספים לטובת החיסכון הפנסיוני.

279375-P5UIKS-394.jpg

אחריות מקצועית

הידעתם שמרבית התאונות קורות דווקא במקום הכי בטוח עבורכם – בביתכם. המטרה של ביטוח תאונות אישיות היא להעניק פיצוי מידי בגין הפגיעה, הרעיון שמקרי תאונה קשים יהיה להם מענה ביטוחי מקיף – אובדן כושר עבודה, פיצוי סיעודי וכו’, אך עד שביטוחים אלו ישולמו ( לרוב מצריכים המתנה בת 90 יום עד לתשלום הראשון) הפיצוי החד פעמי מסייע כלכלית בתקופת המעבר.
למי מיועדת תוכנית זו?

 • לעצמאיים שלא קיים להם מענה במקרה של היעדרות ממקום העבודה לתקופות קצרות.
 • לאנשים מבוגרים שהסיכוי לפגיעה תאונתית גבוה.
 • לאנשים שעוסקים בעבודות עם רמת סיכון גבוה לתאונה.
 • לאנשים שעוסקים בספורט אתגרי או רוכבים על רכב דו גלגלי וחשופים יותר למקרה תאונה.


כמו ביתר הביטוחים גם כאן נחוץ תכנון איך ומתי לשלב תוכנית תאונות אישיות כחלק מסל ההגנות. חשוב תמיד לזכור שהתקציב הביטוחי מוגבל ויש לדאוג שאתם רוכשים את הגנות הנכונות ביותר עבורכם.

ביטוחים נוספים

כחלק מתוכניות החיסכון הפנסיוני קיים ביטוח להבטחת ההכנסה הכנסה החודשית שלכם, ביטוח אובדן כושר עבודה מבטיח פיצוי חודשי במקרה בו תיפגעו ולא תוכלו לעבוד כתוצאה ממחלה או תאונה, קיימים סוגים רבים של פיצוי מסוג זה, החשיבות היא בהתאמת המוצר לסוג העיסוק, רמת הסיכון בעבודה, גובה ההשתכרות ועוד.
תכנון נכון יאפשר המשך קבלת שכר חודשי גם במקרים של פגיעה ואי יכולת השתכרות, חשוב לציין כי במוצר זה קיים גם סעיף שחרור שמשמעותו שחברת הביטוח תמשיך להפקיד את הכספים לטובת החיסכון הפנסיוני.

279375-P5UIKS-394.jpg