חסכון פנסיוני לגיל פרישה

זה לא משנה אם אתם עצמאיים או שכירים, בעלי שליטה בחברה או עובדים שעתיים, אתם או המעסיק שלכם חייבים לפתוח תוכנית חיסכון פנסיונית מקיפה.

  • מה כוללת תוכנית חיסכון פנסיונית?
  • החלק הראשון והמשמעותי אליו מופנים מרבית הכספים הוא מרכיב החיסכון, חיסכון שנצבר וממנו תשולם קצבה ( שכר ) שלכם בגיל פרישה ( ניתן מגיל 60 ומעלה).
  • החלק השני הוא ביטוח חיים, סכום חד פעמי או קצבה חודשית שישולם ליקירכם כדי שיוכלו להמשיך ולנהל את חייהם בצורה מכובדת.
  • החלק השלישי הוא ביטוח אובדן כושר עבודה – פיצוי חודשי במקרה בו לא תוכלו לעבוד כתוצאה ממחלה או תאונה.

את החיסכון לגיל פרישה ניתן לבצע באמצעות, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל, לכל מוצר יש יתרונות וחסרונות, התאמת המוצר תלוי בפרמטרים רבים, כגון :

מה גילכם? מצבכם האישי, רווקים או נשואים? מספר הילדים? רמת השכר? מצבכם הרפואי? ועוד רשימה ארוכה של נתונים אישיים ותעסוקתיים שמשפיעים על בחירת התוכנית ( או שילוב בין תוכניות) שתתאים לכם ביותר.

מעבר לבחירת תוכנית קיימת חשיבות עצומה לניהול התוכניות לאורך השנים, ביצוע התאמות באופי ההשקעות, בחינת חלופות אחרות שעשויות להוזיל את דמי הניהול או עלויות הביטוח, שינויים במצב המשפחתי או התעסוקתי ועוד,  אסור לעשות את הטעות ולעבור לניהול בשיטת “הטייס האוטומטי”, ניהול ללא בדיקה או התערבות שלכם, הדרך לעמידה ביעדים תלויה בתכנון וניהול לאורך השנים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן בשבילכם.

life.jpg
2292.jpg

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא מוצר קצת מוזר, מצד אחד היא “יושבת” תחת הקטגוריה של מוצר פנסיוני ( לפי הגדרות האוצר ), מצד שני מדובר בתוכנית חיסכון לתקופה בת 6 שנים, אז אחרי מחשבה החלטנו להתייחס לקרן השתלמות כמוצר פנסיוני מהסיבות הבאות :

  • קרן השתלמות ניתן לפתוח רק כשכיר עם מעסיק או בתור עצמאי.
  • המדינה מכירה בהפקדות לטובת קרן השתלמות כהוצאה מוכרת למעסיק או לעצמאי.
  • אנחנו חושבים שקרן השתלמות נועדה לחזק את החיסכון לגיל פרישה, נכון שכולם חושבים שמדובר בתוכנית חיסכון שמשתחררת כל שש שנים ועוזרת לנו להחליף רכב, לשפץ את הבית או לעזור לחתונת של הילד.

 

לקרן ההשתלמות יתרונות רבים, החל מהיתרון המיסוי, אם אתם שכירים המעסיק מפקיד ביחס של פי שלוש מהעובד, ואם כעצמאי שחלק משמעתי מההפקדה מוכר כהוצאה מוכרת, אבל זה לא היתרון היחיד בתחום המיסוי, מדובר בחיסכון שבתום שש שנים ניתן לפדות אותו ללא מס על הרווחים ( יתרון משמעותי ששווה לא מעט כסף).

בנוסף, קרן ההשתלמות הוא מוצר גמיש ניתן להשקיע במגוון רחב של מסלולי השקעה, ניתן לנייד מגוף מנהל לגוף אחר ללא פגיעה בזכויות, דמי ניהול אטרקטיביים.

בקיצור, מדובר במוצר החיסכון האולטמטיבי.